• تهران ، میدان توحید ، خیابان امیرلو ، خیابان طوسی، پلاک 123، طبقه 3
  • 021-66913165-6
انجمن تامین‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی

اخبار کشاورزی

اخبار کشاورزی

اخبار کشاورزی

شاخص قیمت مواد غذایی در جهان در ماه اکتبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافته ولیکن قیمت گندم و گوشت در این ماه هم بالاتر رفته است.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو در ماه اکتبر به 195.4 واحد رسیده که این رقم نسبت به ماه می 2.6 واحد کاهش یافته است. شاخص قیمت مواد غذایی در ماه می هم 0.6 واحد کاهش یافته بود. کاهش شاخص قیمت مواد غذایی طی دو ماه متوالی امیدها به فروکش کردن تب رشد قیمت مواد غذایی را در جهان را افزایش داده است.

بر اساس این گزارش شاخص قیمت غلات فائو در اکتبر 2022 نسبت به ماه قبل 3.3 درصد افزایش داشته است. قیمت گندم در این ماه نسبت به ماه می 5.6 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 56.2 درصد افزایش داشته است. رکورد ثبت شده برای قیمت جهانی گندم مربوط به مارس 2008 است که قیمت‌های کنونی تنها 11 درصد کمتر از این رکورد است.

قیمت جهانی شکر نیز در ماه می امسال رشد داشته اما قیمت سایر غلات 5.1 درصد افت داشته است. قیمت برنج نیز به دلیل بهبود برداشت در آفریقا و افزایش عرضه در آمریکا نیز کاهشی بوده است.

شاخص قیمت سیفیجات نیز در ماه اکتبر 2021 نسبت به ماه قبل از آن افت 2.5 درصدی داشته است. قیمت روغن‌های پالم، سویا، آفتابگردان در این ماه کاهش داشته است.

شاخص قیمت لبنیات نیز در ماه میلادی گذشته 6.5 درصد کاهش یافته است. قیمت شیرخشک کاهش زیادی داشته است. قیمت شیر نیز به دلیل کاهش تقاضا و رشد عرضه با کاهش مواجه شده است.

قیمت جهانی کره در ماه می امسال با کاهش 2 درصدی نسبت به ماه قبل مواجه شده است.

اما شاخص قیمت گوشت در ماه می با رشد 08 درصدی نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده است. به‌ویژه قیمت گوشت در این ماه افزایش داشته است

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.