گوشت قرمز

انجمن تامین‌کنندگان فرآورده‌های خام دامی

فواید گوشت قرمز برای کم‌خونی

آهن بخش مهمی از یک رژیم غذایی سالم است. آهن به تشکیل هموگلوبین که بخشی از خون است کمک می‌کند. هموگلوبین اکسیژن را به بخش‌های مختلف بدن و بافت‌هایی مانند قلب و مغز منتقل می‌کند. افرادی که آهن کافی به بدنشان نمیرسد در معرض ابتلا به مشکلات گردش خون و کم خونی هستند.

اگر گوشت قرمز بخورید، می‌توانید مقدار زیادی آهن در رژیم غذایی خود داشته باشید. گوشت قرمز نسبت به سایر مواد غذاییکه دارای آهن هستند، آهن بیشتری دارد. پس میزان مصرف گوشت قرمز باید طوری باشد که نیاز بدن به آهن را تامین کند، که به طور معمول، ۵۰۰ گرم در هفته برای یک بزرگسال کافی است.

افزایش سطح پروتئین بدن

پروتئین برای رشد و تقویت ماهیچه‌های کودک و بزرگسال ضروری است. اگر به اندازه کافی پروتئین در رژیم غذایی‌تان نباشد ماهیچه‌های شما شروع به لاغر شدن می‌کنند و علائمی مثل ضعف، سرگیجه و تجربه خواهید کرد.

در مورد میزان مصرف گوشت قرمز، بهتر است بزرگسالان و کودکان هر هفته دو تا سه وعده گوشت قرمز مصرف کنند تا پروتئین لازم به بدنشان برسد.

در رابطه با فواید گوشت قرمز برای کودکان، باور غالب این است که وجود این ماده در وعده‌های روزانه کودکان ضروری میباشد. همچنین، برای پیشگیری از کم خونی و درمان کمبود آهن در کودکان، گوشت قرمز بهترین گزینه‌ است. گوشت قرمز منبع خوبی از پروتئین، آهن است، که کودکان در حال رشد به مصرف آن‌ها نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 15 =